„Zatímco venku se momentálně teploty pohybují až kolem čtyřiceti stupňů Celsia, na stadionu je kolem dvanácti. A přímo na ledu zhruba devět stupňů pod nulou," vysvětluje Josef Gášek. Jeho práce vyžaduje časté přesuny i do venkovních prostor, takže se v dnešních dnech musí vyrovnávat i s padesátis­tupňovým teplotním rozdílem. „A to třeba patnáctkrát za směnu," krčí rameny.

Jako ostřílený ledař s desítkami let zkušeností se naštěstí se zdravotními problémy nepotýká. Naučil se však teploty nepodceňovat. „Když jdu na led, musím se teple obléct, takže i ve vedrech s sebou do práce nosím svetr či mikinu. I když se mi už stalo, že jsem situaci neodhadl a vzal si jen lehčí oblečení. To jsem se pak na stadionu třásl zimou," přiznává Josef Gášek. Rozdíly pak vyrovnává i teplým čajem, který je nezbytnou součástí práce na stadionu.

Tropické teploty se však podílí i na samotné úpravě ledu, kterou má na starosti. „V létě musíme používat pořádně studenou vodu, jinak by naše chlazení nestačilo. A v zimě je to naopak. To musíme napouštět zase teplou, aby se všechny nerovnosti na zmrzlém ledu správně vyhladily," popisuje.