V současné době v areálu tamních sirnatých lázní vyrůstá nefalšovaná lázeňská kolonáda. Projít se po ní bude možné už 21. května.

Vybudování kolonády vítají nejenom lázeňští hosté a turisté, ale i místní lidé. „Myslím, že je to bezvadné. Lázně potřebovaly oživit a něco podobného jim chybělo. Pacienti byli tak trochu odříznutí od světa, a když chtěli třeba na výlet, za kulturou nebo si nakoupit suvenýry, museli cestovat vlakem nebo autobusem. Zajímavější to jistě bude i pro jejich rodinné příslušníky, kteří je během pobytu jezdí navštěvovat,“ myslí si Martina Hanusová z Ostrožské Nové Vsi.

Nápad na vznik kolonády se zrodil v hlavě generálního ředitele sirnatých lázní Antonína Plachého. Novým prvkem se snaží jednak nabídnout klientům větší komfort, ale také přilákat další návštěvníky a turisty. „Máme zde pacienty především s potížemi pohybového ústrojí a ti potřebují vhodné místo k procházkám a aktivnímu pohybu. Samozřejmě bychom chtěli, aby se zde také zastavovali cyklisté a další návštěvníci. Vždyť lázně leží na frekventované cyklostezce,“ uvedl Plachý.

Kolonáda bude osvícená a vybavená lavičkami. Architektonickým zpestřením se stane lávka přes vodu. „Lidé se budou moci napít přímo z pramene. Pro rodiče s dětmi chystáme dětský koutek. Samozřejmostí je altánek, malá prodejna a kavárna. S novým prostorem bude souviset i další možnost kulturního vyžití,“ vypočítal přednosti nového atraktivního cíle rodinného výletu Plachý.

Při pracích vychází vedení lázní z nynější úpravy areálu, která je lesoparková. „Architektka proto pracuje s přírodními materiály, především se dřevem,“ upozornil Plachý.

Jako jednoznačné plus hodnotí vznik kolonády také místostarosta Ostrožské Nové Vsi Pavel Botek. „O výstavbě kolonády jsme pravidelně informováni. Obec je padesátiprocentním podílníkem v sirnatých lázních a starosta Stanislav Tureček je přímo jednatelem společnosti. Držíme jim palce a tento projekt jednoznačně vítáme," uvedl místostarosta.

Investorem přestavby jsou Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves. „V současné době čekáme na schválení dotace, která by měla činit necelé čtyři miliony korun. Náklady na výstavbu se budou pohybovat kolem dvanácti milionů korun,“ uzavřel Plachý.

Petra Kučerová