Protagonisty akce byly tentokrát světlušky – Marina Tkačenko, Kristýna Novotná, hrající na kytaru, a Kamila Maděrová. Role netradičních světlušáků na sebe vzali Petr Kocáb, Petr Bystřický, Jiří Macek a Josef Maděra.

Stohlavé lampionové procesí, na němž byla účast zcela dobrovolná, se vydalo po sedmnácté hodině od turistického centra s rozličnými druhy lampionů, v nichž plápolaly plamínky svíček nebo svítily žárovičky, do potemnělých ulic obce, pod lesík Háj, kde se krátce zastavilo u mostu do areálu Vincentina. Cesta zpět na start lampionového průvodu vedla přes areál bývalého cisterciáckého kláštera, jemuž vévodí bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje.

Když se pomyslný lampionový had doplazil k turistickému centru, ani na jednom dítěti, natož pak dospělém, nebyla patrná únava nebo ospalost. Malí i dospělí účastníci akce se mohli zahřát teplými nápoji a zapálit si svíčku, kterou u brány Vincentina dostali od světlušáka Josefa Maděry. Průvod si nejvíce užily děti, ale také jejich rodiče a prarodiče, kteří si jej nenechali ujít v počtu, který překonal všechna očekávání. A všichni už se jistě těší na zopakování příští rok.

„Jsem moc rád, že se v naší obci stalo oblíbeným obyčejem setkávat se v lampionovém průvodu laděném do podzimního času. Rok od roku je ze strany občanů o akci velkým zájem,“ pochvaloval si hezký zvyk Aleš Mergental, starosta obce.