Jejich oprava má malou vesnici ležící u hlavního tahu mezi Uherským Hradištěm a Uherským Brodem vyjít na téměř tři sta tisíc korun.

„Nebylo to poprvé, co jsme museli řešit podobný problém, nicméně nikdy nebylo tolik cest rozoraných. I proto jsme na zastupitelstvu odsouhlasili podání trestního oznámení na neznámého pachatele, po němž budeme škodu vymáhat,“ sdělila starostka Podolí Jana Rýpalová.

Situace je pro obec o to horší, že poškozené cesty vedou i k obecním pozemkům, na nichž nedávno začala protierozní výstavba. Po zničené příjezdové cestě ale nebylo možné navážet do místa materiál pro sadbu.

„Měli jsme s dodávkou materiálu problémy, ale vše se nakonec vyřešilo,“ přisvědčil za firmu KAVYL její jednatel Slavomil Dokulil.

Přes odsouhlasení podání trestního oznámení obecním zastupitelstvem však uherskohradišťští policisté zatím nic nevyšetřují.

„Do dnešního dne jsme nepřijali nic, co by se týkalo dané věci,“ informovala jejich mluvčí Milena Šabatová.

Stížnosti nicméně budou pravděpodobně směřovat za družstvem Agrokomplex Kunovice, které na tamních pozemcích hospodaří. Odpovědnost za rozorané pozemky však podle předsedy představenstva Karla Kbelce Agrokomplex nenese.

„Od vás slyším o těchto problémech u Podolí poprvé. Sám nemám žádné informace o tom, že bychom něco poškodili, ani od zaměstnanců, kteří tam pracují. Je třeba ale říct, že tam hospodaří i další soukromí zemědělci,“ nechal se slyšet.

Mimo problém rozoraných pozemků zastupitelé Podolí odsouhlasili na lednovém jednání také podání trestního oznámení na neoprávněnou stavbu plotu bývalé zastupitelky Evy Dokoupilové na obecních pozemcích.