Aktuální vyjádření zástupců radnice naznačují, že komplikace v dopravě zřejmě potrvají až do úplného dokončení prací. Situaci by přitom podle řidičů pomohlo, kdyby se co nejdříve podařilo oboustranně zprovoznit alespoň cestu mezi Uherským Hradiště a Jarošovem, nebo uvolnit v jednom směru zcela uzavřenou ulici 28. října. .

Kvůli nedávnému uzavření ulice 28. října nyní v odpoledních hodinách dochází k zácpám na hlavním silničním tahu mezi Uherským Hradištěm a Kunovicemi. Řidiče to přivádí doslova k šílenství. „Chápu, že si lidé zkracovali ulicí 28. října cestu. Na tom ale není přece nic divného, když je doprava na trase Mařatice a Uherské Hradiště vedena jednosměrně. Nemohu souhlasit s tím, že už tak složitou situaci úředníci z města dramaticky zkomplikovali uzavřením další ulice. Pokud v ní provoz zhoustl, pak tam mají postavit policisty a vést dopravu v ulici 28. října jednosměrně," poznamenal jeden z nespokojených řidičů Václav Drábek z Uherského Hradiště.

Zástupci hradišťské radnice ale zavedení alespoň jednosměrného provozu ulice 28. října vylučují. „Ulice je totiž velmi úzká a její zprovoznění by znamenalo nevhodné zatížení dalších křižovatek ve městě vytváření kolizních míst. Řešením není ani jednosměrný průjezd ulice 28. října. Objízdná trasa je vedena právě jen jedním směrem," vysvětlil mluvčí radnice Jan Pášma. Dodal, že že v případě vedení jednosměrky od hlavního silničního tahu, tedy Třídy M. Malinovského po ulici 1. Máje by se v podstatě vedení objízdné trasy přesunulo na tuto úzkou komunikaci. „Případné zjednosměrnění v opačném směru by na odlehčení stávající objízdné trasy nemělo vliv, pouze by více zkomplikovalo příjezd dopravní obsluhy do ulice 28. října a přilehlého okolí, a ještě více by zatížilo stávající objízdnou trasu," míní Pášma. Za pravdu mu dává i velitel hradišťských strážníků Vlastimil pauřík. „Uzavření té ulice bylo nezbytné. Provoz tam zhoustl natolik, že to ohrožovalo nejen automobilisty, ale i chodce. Situace by nebyla o nic lepší, ani kdybychom ulici zprovoznili v jednom směru," podotkl Pauřík.

Vedení města ale není situace lhostejná. Ve spolupráci s policií zmírnili komplikace v dopravě na tahu mezi Hradištěm a Kunovicemi alespoň odpoledním odstavením semaforů na trase. Semafory jsou v odpoledních hodinách vypnuty v úseku ulici Průmyslová, křižovatce ulic Malinovského a Solná," připomněl mluvčí radnice Jan Pášma.

Někteří řidiči poukazují na to, že k rozšíření silnice na trase mezi centrem Uherského Hradiště a ulici Sokolovskou, směrem na Jarošov, došlo jen nepatrně. Provozně technický náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje ale řidiče ubezpečil, že k rozšíření cesty skutečně došlo. „Původní šíře činila devět metrů. Po opravách bude silnice širší o 75 centimetrů," upřesnil Radek Berecka.

Další dobrou zprávu pro řidiče může být, že Všehrdova ulice mezi hlavní křižovatkou a vjezdem do centra města je od pondělí 11. června zprovozněna.