„Dostali jsme zprávu, že se do Uherského Hradiště chystá skupina radikálních fans z Plzně, a tak jsme na pomoc přivolali tři speciální pořádkové jednotky z Brna a Zlína, celkem se jednalo o šedesátku policistů,“ osvětlili hradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental. Situace byla podle něj srovnatelná s minulým týdnem, kdy na fotbalový stadion do metropole Slovácka přijeli hrát fotbalisté z klubu Bohemians 1905.

„Ukázalo se, že bezpečnostní opatření nebyla zbytečná. Ještě před začátkem zápasu došlo v centru města k incidentu, při kterém byli zadrženi dva mladíci z Plzně a jeden ze Slovácka. Členové pořádkové jednotky je odvezli do policejní cely, kde jim bylo sděleno obvinění z přestupku proti veřejnému pořádku,“ doplňuje informace Mergental.

Do konce zápasu a ještě dvě hodiny po něm, než největší skupina fanoušků odjela vlakem zpět do Plzně, policisté monitorovali skupinky fotbalových fans a doprovázeli je po celém městě. „K dalšímu narušení veřejného pořádku už nedošlo,“ uzavřel policejní mluvčí.

Petra Kučerová