„Teď se budu dávat do pořádku a první, kam pojedu, bude mé milované Hradiště a budu hrát ve hře Harold a Maude,“ plánuje osmdesátiletá legenda. Slovácký deník bude u toho, až se herečka poprvé po týdnech objeví na veřejnosti.

Pravda je, že v Hradišti zavládlo po zprávě o hereččině zhoršeném zdraví zděšení. „Každý den někdo volal, psal, zastavovali mě lidi na ulici a všichni chtěli vědět, jak na tom paní Fialová je. Lidi jí přáli zdraví a myslím, že jí ta přízeň v nemocnici moc pomohla. Je vidět, jak ji národ miluje,“ říká osobní přítel Květy Fialové a herec Slováckého divadla Josef Kubáník a dodává, že po této zkušenosti se s přáteli rozhodl uspořádat v Hradišti jedinečný koncert jako poctu velké herečce.

„Proběhne 13. června v hradišťské Redutě a bude velkolepý,“ slibuje. „Účast přislíbila cimbálová muzika Harafica, která zahraje slavné hity z filmů, ve kterých Květa Fialová hrála, v čele s tím nejznámějším – Whisky to je moje gusto z Limonádového Joea, na řadu přijde i hereččina nejoblíbenější skladba z filmu Smutná neděle, kterou si celý život přeje slyšet v podání cimbálové muziky,“ vyjmenovává Kubáník a dodává, že diváky bude historkami bavit i sama herečka, když zavzpomíná na slavné kolegy, jakými byl Vladimír Menšík, Miloš Kopecký, Stella Zázvorková a další. „Nevyhne se ani vzpomínkám na přípravu hry Harold a Maude ve Slováckém divadle a povypráví i o svých kamarádkách Naděnce Konvalinkové a Daně Batulkové,“ pokračuje Kubáník.

Během večera bude zároveň pokřtěna nová knížka o Květě Fialové a diváci dostanou příležitost zeptat se slavné herecké divy na cokoliv. Nezapomene se ani na autogramiádu a další překvapení. Celý koncert bude zároveň natáčet Rádio Zlín a bude při něm vznikat pozoruhodný dokument studentů Univerzity Tomáše Bati.

„Chceme, aby Květa viděla, že Hradiště ji miluje, a aby věděla, že tady jsou diváci, kteří ji budou nosit na rukou,“ přeje si Kubáník. Vstupenky na koncert, o něž je mimořádný zájem už před samotným předprodejem, jsou k dostání od pondělí v pokladně Klubu kultury.