„Účastníky kurzu naučíme, jak se bránit domácímu a pouličnímu násilí. Mohou si tak osvojit chvaty, které jim umožní čelit útočníkům, kteří je napadnou nožem, holí, nebo jiným způsobem,“ upřesnil uherskohradišťský strážník a preventista Jaroslav Ježo. Devětadvacetiletá Romana Bezděková je jednou z těch, která chce takový kurz absolvovat.

„Mám za sebou nepříjemný zážitek, kdy mě před rokem v parku přepadl nějaký muž a chtěl mi z ramene strhnout kabelku. Dala jsem se na útěk a on běžel za mnou. Naštěstí ho po chvíli zastrašil můj křik a to, že jsem narazila na manželský pár, který šel proti nám. Základům sebeobrany se proto naučím ráda,“ podotkla Bezděková.

Kurz začíná 1. března v tělocvičně Základní školy Za Alejí v Uherském Hradišti. Je určený zejména pro občany, kteří se ve městě a přilehlých lokalitách cítí ohroženi násilím, nebo se stali obětí násilí. Nácvik se bude konat ve dvou etapách. První cyklus potrvá od 1. března do 28. června, druhá etapa pak od 6. září do 20. prosince, vždy v úterý od 19:00 do 20:30 hodin, mimo státní svátky a školní prázdniny. Zájemci o účast v kurzu se mohou přihlásit kdykoli v době jeho konání. Při úvodním nástupu zájemce předloží občanský průkaz. Účastník kurzu musí být starší 15 let. (kO)