„Jedná se o bezplatné kurzy sebeobrany, které organizujeme ve spolupráci se specialisty na bojové sporty. V minulosti už tento kurz, který pořádáme od roku 2002, absolvovaly stovky zájemců. Zajímavostí je, že většinu z nich tvořily ženy,“ podotkl zástupce velitele Městské policie v Uherském Hradišti Vlastimil Pauřík. Každoročně se do kurzů sebeobrany přihlásí zhruba 30 zájemců. „Minulý rok jsme dokonce vyškolili dva důchodce,“ poznamenal jeden ze školitelů Antonín Burďák.

Do kurzu se mohou přihlásit zájemci starší 15 let. Školení, které v těchto dnech nabídlo první hodiny výcviku, se koná každé úterý v tělocvičně Základní školy Za Alejí v Uherském Hradišti-Štěpnicích. Specialisté se se svými svěřenci sejdou vždy v úterý v době od 19.00 do 20.15. „Výjimkou jsou prázdniny a státní svátky, v těchto dnech se hodiny výcviku konat nebudou. Zájemci se mohou přihlásit kdykoli v době trvání kurzu. K přihlášení potřebují jen občanský průkaz,“ dodal Pauřík.

Podrobnější informace získají zájemci na Městské policii v Uherském Hradišti na Masarykově náměstí 21 nebo na telefonním čísle 572 525 500, 572 525 501.