Ti si údajně na tamní vyhrazené pláži domluvili s těžařskou společností výjimku a prostor i přes zákaz využívat mohou. To se ovšem ostatním lidem nelíbí.
„Když zákaz, tak pro všechny. Přijde mi trochu nefér, jestli se mohou nazí na Kunovské tabuli legálně koupat. Její část mohla být v takovém případě vyhrazena i pro lidi v plavkách,“ míní Jaroslav Němeček z Uherského Hradiště, který se po letech musel koupání v turisticky atraktivní lokalitě u Ostrožské Nové Vsi vzdát.

Povolení, navzdory dohadům, nudisté potvrzují. Výjímku zdůvodňují faktem, že jsou ukáznění, a nehrozí tak nebezpečí úrazu v blízkosti těžařské techniky.

Pohyb ve vodě nám vymezují bóje, za něž nesmíme plavat. Když jsem ale pláž nedávno navštívil, stejně se v jezeře koupala i řada lidí v plavkách. Zákaz tedy zřejmě všichni příliš nedodržují,“ poznamenal návštěvník novoveské nudistické pláže Zdenek Polišenský z Nedakonic. Osvětlit spekulace o diskriminaci koupajících se v plavkách mohl František Hábl, ředitel těžařské společnosti Dobet. Ten se však k věci odmítl obsáhleji vyjádřit.

„Informace k zákazu podávat nehodláme, protože jich sami nemáme na rozdávání. Kdo má povolené koupání, vím, ale neřeknu vám to,“ úsečně odpověděl Hábl na dotaz redaktora Slováckého deníku.

Dodržovat zákaz by pro jistotu podle novoveského starosty Stanislava Turečka měli lidé v plavkách i bez nich. „Těžba má trvat dva roky. Myslím, že i odvážlivci by měli koupání na Kunovské tabuli na chvíli oželet, než aby se stalo nějaké neštěstí,“ varoval příznivce vodních radovánek Tureček.

 

ZDE>SI TAKÉ PŘEČTETE DALŠÍ AKTUÁLNÍ ZPRÁVY ZTÝDENÍKU SLOVÁCKÉ NOVINY

 

Chcete reagovat na uvedený článek? Pište nám e-mailem na adresu: cervinka.noviny@seznam.cz