Občanské sdružení Fotbal Kunovice, jehož svěřenci hrají okresní soutěž, vydražilo stavbu pro několik stovek sedících diváků na konci září za půl milionu korun. „V prvních dvou kolech byla vyvolávací cena nastavena na milion, což nikdo nehodlal dát. Ve třetím kole byla částka snížena o polovinu, a to již pro nás bylo únosné,“ uvedl předseda kunovického fotbalového klubu Jaroslav Baný.

Podle něj to byl klíčový krok k tomu, aby v Kunovicích i dále mohli sportovci na zeleném pažitu střílet balony do branek.

„K našemu dalšímu fungování to bylo klíčové. Kdyby tribunu koupil někdo jiný, třeba nějaký komerční subjekt a začal by tam provozovat své obchodní aktivity, byl by to konec fotbalu v Kunovicích,“ vysvětlil Baný.

Nemovitosti stojící v areálu kunovického stadionu byly soudně zabaveny bývalému účastníku druhé ligy, FK Kunovice. Ten se totiž dostal do finančních problémů a v roce 2007 nadobro zmizel z českomoravské fotbalové mapy. Za dvě léta vznikl v městečku u Olšavy jeho nástupce, který se distancoval od bývalých struktur a začal „dělat fotbal“ úplně od začátku.

Fotbalisté se při koupi tribuny museli obrátit s prosbou o pomoc i na kunovickou radnici. Od města si totiž na takovou investici potřebovali půjčit 350 tisíc korun. Jejich žádost včera na svém zasedání zastupitelstvo jednohlasně schválilo.

„Myslím, že je to nejlepší cesta, jak problém s tribunou vyřešit. Vždycky klubu patřila a je zcela přirozené, že město místnímu fotbalu pomáhá,“ okomentovala to starostka Kunovic Ivana Majíčková.

A protože má tamní klub ambice navázat na fotbalové úspěchy jeho předchůdce a dostat se na minimálně krajskou úroveň, Kunovjané budou na nedělní zápasy chodit dál. „Ne, že bych byl dvakrát fotbalový fanoušek, ale určitě je dobře, že ve městě bude i něco jiného než folklor,“ konstatoval kunovický muzikant Martin Pěcha.