Jedním z učitelů byla i současná starostka města Ivana Majíčková. Když 6. září 1993 vítala ve škole prvňáčky (otevřít školu 1. září se z technických důvodů nepodařilo), netušila, že na téměř stejném místě bude stát o dvacet let později, ale ve zcela nové roli.

„Chtěla bych poděkovat především tehdejšímu řediteli, Jaroslavu Burešovi, který nám umožnil používat na tu dobu i netradiční způsoby výuky a nastartoval tak moderní ráz této školy," pronesla na oficiálním zahájení oslav starostka Kunovic.

Dodala, že na oslavu sluší přinést kytku, proto společně s místostarostou obce Pavlem Vardanem zasadili naproti vchodu do školy magnólii. To však nebyl jediný dárek, který škola k narozeninám dostala. Ten další věnoval zástupce sdružení rodičů a přátel školy. Jednalo se o mobilní pálenici na kolech, prý aby děti věděly, co to ta pálenice je.

Letošní prvňáčci u této příležitosti zakopali na pozemku školy poselství pro další generace. Oslavě nechyběla společně zazpívaná hymna studentů, píseň Gaudeamus igitur, a také scénka o tom, jak škola vlastně vznikla v podání jejích žáků.

Pak už se mohly stovky přítomných projít po budově školy, poslechnout si a podívat se na vystoupení dětí nebo vyzkoušet symbolických dvacet stanovišť s úkoly.