Z řad tamních absolventů se zrodili dnes úspěšní podnikatelé, sportovci a manageři.

Rektor Oldřich Kratochvíl chce také v příštím roce umožnit dosáhnout vzdělání v atraktivních oborech dalším mladým lidem. „Svět nám nedá nic zadarmo. O vše musíme soupeřit v super konkurenčním prostředí. Velkou devízou je vzdělání. Sledujeme současné trendy, a proto jsme se rozhodli, dát lidem možnost studovat obory, po kterých je dnes hlad. Přijmeme proto studenty do oborů Management a marketing zahraničního obchodu, Finance a daně, Elektronické počítače, Ekonomická informatika,“ vysvětlil Kratochvíl.

EPI je zdravou konkurencí, tvrdí odborníci

Evropský polytechnický institut pochvalují i pracovníci uherskohradišťského odboru školství. „Je velmi dobře, že EPI v regionu funguje. Je to zdravá konkurence ostatním vysokým školám,“ uvedla vedoucí školského odboru Dana Stojnová.

Vedení vysoké školy se snaží nabídnout svým studentům dokonalé zázemí. V Kunovicích i v Hodoníně je možné studovat v denní i víkendové formě. „Máme speciální programy pro čerstvé absolventy středních škol, jiné pro pracující, kteří studují u nás o víkendech a nezatěžují zaměstnavatele, speciální programy pro absolventy vyšších odborných škol. Individuálně přistupujeme také ke vzdělávání střední a starší generace, která se nutně potřebuje přizpůsobit rychlému společenskému vývoji,“ podotkl Kratochvíl s tím, že podrobnosti o studiu a přihláškách lze najít na www.edukomplex.cz.

Otevření nových oborů oceňují i pedagogové. „Je opravdu velmi dobře, že existuje také možnost studovat na vysoké škole v regionu. Jako pedagog to vítám,“ prohlásil učitel Tomáš Kordula z Osvětiman.