„Když se tehdy zástupci radnice vrátili z parlamentu, čekal je před radnicí nadšený dav,“ zavzpomínal Vařecha. Změnou v město se však i podle řadových obyvatel změnilo víc než pouhé slovní označení.

„Zlepšilo se všechno. Je znát, že dostáváme od státu víc peněz, a tak se tady i víc buduje. Pro důchodce se postavil domov a klubovna. Změnil se i vzhled ulic,“ pochvalovala si Antonie Štěrbová, která se přiznala i k tomu, že nevynechala ani jedinou akci kunovických oslav. Bohatý kulturní program začínal už ve čtvrtek. V sále Na Pálenici se uskutečnilo slavnostní setkání zastupitelů. Jeho hlavním bodem bylo předání dvou ocenění. Prvním čestným občanem Kunovic se ten večer stal herec Josef Abrhám, který se svojí hudební etudou postaral o kulturní vložku.

„Všechny akce byly zajímavé, ale mně osobně nejvíc zaujalo právě vystoupení Josefa Abrháma, který není jen skvělým hercem, ale i výtečným jazzovým pianistou,“ poznamenal Vařecha. Zastupitelé nezapomněli ocenit ani někdejšího starostu Jiřího Demla, který stál v čele radnice dvanáct let a mimo jiné se právě on nejvíce zasadil za to, že jsou Kunovice městem. „Bylo to nesmírně složité období, protože Kunovice byly velmi zanedbané. Nevěděli jsme, čím začít dřív,“ vzpomínal Deml na své začátky v úřadu starosty obce.

Kulturní program oslav pokračoval v pátek dnem otevřených dveří na radnici a zahájením výstavy Proměny města. Sobota patřila hudebnímu divadlu marionet Josefa Borka. Sváteční dění završil v neděli po vernisáži dětských prací v kině Lípa a projekci filmu Vratné lahve koncert členů České filharmonie v kostele svatých Petra a Pavla.

Přečtěte si také:

Deml: Začínali jsme s třímilionovým rozpočtem a polní cestou kolem kostela

Kunovice slaví: městem jsou už deset let

Abrhám čestným občanem Kunovic

FOTOGALERIE se připravuje - sledujte naše zpravodajství