Hlavní postavou tradiční akce bude Adam Škrášek, který v pátek ve 20.30 převezme vládu v areálu jízdy králů od svého předchůdce Adama Hlaváče. Mezi nejdůležitější body programu budou jistě patřit ty, které se uskuteční v neděli dopoledne.

V 9.15 požehnání jízdě králů, v 9.30 bude družina žádat o svého panovníka u domu jeho rodičů, o hodinu později všichni společně poprosí o svolení starostku.

A konečně hodinu před polednem se celá družina vydá do města s vyvolávkami na rtech. Kunovická jízda králů je specifická tím, že se hodně zaměřuje na koně. I proto se tam letos posedmé uskuteční formanské odpoledne.

Desítky kočárů, povozů a bryček projedou obcí v sobotu ve 14.30, přehlídku bude komentovat Martin Foretník. Po skončení přehlídky budou mít zájemci možnost projet se kočárem nebo bryčkou po některé z pěti tras. Projížďky je možné absolvovat rovněž v neděli od 11 do 17.30 hodin.

„Letošní jízda králů má už mezinárodní rozměr. Vzhledem k tomu, že si letos připomínáme sté výročí vzniku Československé republiky, pozvali jsme slovenské soubory z partnerského města Stará Turá, z obce Lubina a ženský sbor z obce Ľubica. Koně tu budou nejen ze Slovenska, ale i z Polska,“ zdůraznila starostka Kunovic Ivana Majíčková s tím, že nebudu chybět ani zástupci texaského Westu. 

Tipy na akce:

A to je náš král! (pořad folklorních souborů z Kunovic s hosty)

Areál jízdy králů, sobota od 16.00

Koncert Jožky Černého

Areál jízdy králů, sobota od 20.00

Křest nového CD Mužského sboru Kunovice s CM Ohnica

Panský dvůr, neděle od 11.00