V uplynulých letech se na pódiu amfiteátru nejčastější objevila kapela Tři sestry.

„Pro Tři sestry se Buchlovice staly takovou moravskou domácí scénou. Své si odehrál i Vladimír Mišík nebo Monkey Business. Každý rok se snažíme program částečně pozměnit,“ prozradil Chromek. Dříve se v amfiteátru konaly jen koncerty, v posledních letech jsou k vidění i divadelní představení a také promítá letní kino. „Tyto aktivity můžeme rozvíjet i díky náklonnosti památkové správy a vedení městysu Buchlovice,“ podotkl Chromek.

Zájem mladých nebo začínajících skupin objevit se v roli předskokana nějaké slavnější skupiny je obrovský. Podle Chromka to není jednoduchý výběr. Mnoho kapel si vozí svoji předkapelu na celé turné. „Snažíme se zařídit hraní alespoň části muzikantů z okolí. Skupinu Gong jsme sami požádali, zda by vystoupila před Katapultem, a ona souhlasila,“ dodal Chromek. Předkapelám se vystupování v amfiteátru líbí.

Potvrzuje to Monika Burdová, zpěvačka ze skupiny Free Fall. „Letos jsme hráli podruhé, a to před kapelou No Name. Chovali se skvěle a nechali nás dokonce hrát trochu dýl. Také publikum bylo výborné, přijalo nás i přesto, že hrajeme trochu tvrdší muziku,“ vyjádřila se Burdová.

Další koncerty:

13. 7. – Gaia Mesiah, 20. 7. – Vladimír Mišík + ETC, 27. 7. – Katapult + Gong, 3. 8. – Peha, 17. 8. – Tři sestry, 31. 8. – Monkey Business, 7. 9. – Buty