Informoval o tom místostarosta města Evžen Uher.

„Tyto budovy v obcích tvoří exponovaná kulturní centra, proto jejich význam nepodceňujeme a vyčleníme prostředky na jejich opravy. Jsme jejich zřizovatelem a naší povinností je postarat se o ně,“ zdůvodnil plány radních Uher. V současné době stavební řemeslníci pracují na opravě budovy kulturního domu v Míkovicích.

„Objekt bude mít nová okna. Střechu i zdi opatříme zateplovacím pláštěm. Práce skončí v polovině listopadu letošního roku. Náklady odhadujeme na dva a půl milionu korun,“ upřesnil Uher.

Opravy se budou týkat také obdobného zařízení ve Véskách. „V současné době provádíme stavebně technický posudek budovy, který specifikuje závady a rozsah rekonstrukce. Podobné posouzení provedeme i v Sadech, kde bude nutné na objektu kulturního domu opravit fasádu a zbudovat kvalitní zateplení objektu,“ plánuje místostarosta.

Uherskohradišťští radní loni dokončili opravu kulturního zařízení v Uherském Hradišti-Mařaticích. Rozsáhlá rekonstrukce přišla město na tři miliony korun. „Letos ještě dokončíme úpravu nádvoří tohoto objektu, která bude stát zhruba dvě stě tisíc korun,“ dodal Uher.