„Mnozí byli ze získané dotace překvapení a i u těch, kteří k plánům na výstavu kaple přistupovali vlažněji, se hned začalo projevovat nadšení,“ poznamenal člen občanského sdružení Římskokatolická církev Kudlovice Marek Kryštof.

Sesekupení, které se snaží postavit kudlovickou kapli už od roku 2000, má k dispozici kromě dvoumilionové dotace i 550 tisíc korun ze sbírek a hotový projekt v hodnotě 150 tisíc. Další peníze se rozhodli poskytnout zastupitelé. Pro jejich čerpání však stanovili podmínku. „Po dobu tohoto volebního období jsme schválili na každý rok dotaci 200 tisíc, celkem tedy osm set tisíc korun. Jejich čerpání je ale podmíněno tím, že sdružení bude mít k dispozici dostatek peněz na dokončení hrubé stavby,“ vysvětlil kudlovický starosta Zdeněk Javůrek.

Stavět se podle Kryštofa začne zcela jistě už letos. Vybraná firma by měla vybetonovat základovou desku a přivést plyn, vodu a elektřinu. Celkem občanské sdružení míní proinvestovat do konce roku dva a půl milionu korun. Stavební práce v příštím roce však již chtějí pokud možno realizovat svépomocí. Pokud vše půjde jak má, měla by kaple stát do tří let.

V současné době musí Kudlovjané na bohoslužby dojíždět. „Věřící z Kudlovic zatím jezdí do kostela v Babicích. Někdy zaplní celý autobus jindy jen část. Velmi se těším na to, že se podaří toto dílo dokončit,“ poznamenal babický farář Zdeněk Zlámal. Ne všechny obyvatele Kudlovic, však takovéto snahy zajímají. „Nejsem věřící, a proto se mě tyto aktivity vůbec nijak nedotýkají,“ poznamenal Kudlovjan Michal Hruška.