Krojovaná chasa to měla proti předcházejícím létům poněkud snadnější. Pro stárky si přišla nikoliv k nim domů, ale k chalupě Strmenských. Tam je totiž čekali loňští mladší stárci– –Radek Kučera a Jana Rozumková, aby se v čele chasy vydali za doprovodu dechové hudby Boršičanky, Kudlovických a jejich hostů na krátkou obchůzku jen jedné části obce.

Chasa si pak ke Strmenským, kde vyhrávala cimbálová muzika z Velehradu, došla pro loňskou starší stárku Pavlínu Janoškovou, která právo, jako symbol čistoty a svobody, ukrývala celý rok doma. Loňského staršího stárka tentokrát „zaskočil“ patnáctiletý bratranec Pavlíny, Daniel Janošek. „Jiného zástupce staršího stárka jsme nenašli,“ svěřila se starší stárka. Jedním dechem dodala, že právo bude muset ještě rok opatrovat. „Snad se nám v příštím roce podaří najít v řadách mladých nové stárky, kteří opět vykročí ze svých domovů. Věřím, že tradice hodů martinských přežije v Kudlovicích jednadvacáté století,“ domnívá se Pavlína.

S jejím názorem se ztotožnil i novopečený starosta obce Zdeněk Jabůrek. „Jsem přesvědčen, že hodovým veselím se bude naše vesnice zviditelňovat ještě mnoho let. Hody jsem jako nový kudlovický starosta povoloval poprvé. Chase jsem popřál pěkný taneční večer, dlouhou noc při zábavě a bezbolestné ráno,“ přiznal se šibalským mrknutím oka Jabůrek.