Ve středu 21. května v prostorách Hotelu Koníček poodhalili zákulisí příprav druhého vydání Kuchařky tradičních pokrmů na Slovácku, navazující na předchozí úspěšnou publikaci.

„První díl byl obecně o dohledaných tradičních receptech, které se nám podařilo v regionu sesbírat od pamětníků, tentokrát chceme publikaci sestavit více tématicky," uvedla manažerka projektu Lenka Durďáková. „Region Slovácko se dlouhodobě věnuje regionálním lidovým řemeslům a jejich neodmyslitelnou součástí je právě také gastronomie," odůvodnil záměr k vydání druhého dílu publikace Květoslav Tichavský, starosta Uherského Hradiště a předseda správní rady Regionu Slovácko. Nemalý podíl na vzniku knihy má také Slovácké muzeum. „Nová publikace bude z velké části čerpat z naší série programů Tvoříme v muzeu, v rámci kterých návštěvníkům nabízíme ochutnávky nejrůznějších tématicky zaměřených tradičních gastronomických produktů, spjatých se Slováckem," upřesnila Marta Kondrová, vedoucí etnografického oddělení Slováckého muzea.

Druhý díl knihy nabídne recepty sesbírané z celého Slovácka, utvářené tradičními surovinami a z mnohdy i ojedinělým způsobem zpracování. Zájemci se dozvědí tajemství přípravy božích milostí, masopustních koblihů, velikonočních nádivek či mazanců. Na projektu spolupracuje také Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická z Uherského Hradiště. „My tuto možnost spolupráce velmi vítáme. Nabízí se díky tomu možnosti, že naši absolventi si nově nabité znalosti o tradičních regionálních pokrmech jednou odnesou do svých budoucích působišť v restauracích či jídelnách," pochválila si spolupráci zástupkyně ředitele této školy Monika Malinová.

Tvůrci nové publikace zvolili netradiční způsob jejího financování. „Zájemci o knihu si ještě před jejím vydání mohou zakoupit za 199 korun voucher, vydaný na jeho konkrétní jméno, čímž má knihu dopředu koupenou," poznamenala Lenka Durďáková. Autoři knihy plánují do 30. června prodat 1000 voucherů na kuchařku, aby tak byly pokryty náklady na její vznik. „Již nyní máme objednávky na 200 výtisků," dodala Lenka Durďáková.

První vydání Kuchařky tradičních pokrmů na Slovácku vyšlo v roce 2010 v nákladu 2000 kusů, během roku byla publikace beznadějně vyprodána. Za vznikem knihy stojí Region Slovácko, sdružení pro rozvoj cestovního ruchu, ve spolupráci se Slováckým muzeem v Uherském Hradišti.

Fazolová polévka:

Fazole obereme od nečistot a namočíme ( nejlépe přes noc ), vodu slijeme, zalijeme čistou vodou a dáme vařit.

Mezitím si očistíme kořenovou zeleninu, zeleninu nakrájíme na drobné kostky. Až je fazole skoro uvařená, tak přidáme zeleninu a necháme dále vařit.

Teď si orestujeme cibuli s kouskem slaniny a na plátky krájený česnek. Přidáme to do polévky a vaříme do změknutí fazolí. Dochutíme solí, pepřem a majoránkou, petrželovou a celerovou natí. Teď do ní vložíme domácí uvařené nudle a necháme jí ještě krátce povařit.

Krajanec se škvarkama:

0,5 kg Mouka hladká

0,25 kg škvarky mleté

250 ml zakysaná smetana

½ sáčku kypřícího prášku

1 pol. lžíce soli, celý kmín dle potřeby

Vajíčko na potírání

Vše smícháme dohromady a vypracujeme vláčné těsto, které si dáme na podmoučený stůl a vyválíme z něj 1 cm tlustý plát. Který přehneme a znovu vyválíme do té tloušťky a toto zopakujeme ještě dvakrát. Poté těsto přeneseme na plech s pečícím papírem a propícháme jej vidličkou a posypeme kmínem. Dáme péct do rozehřáté trouby na 180 stupňů. Doba pečení je cca 15 – 25 min. dle velikosti. Až je upečený do zlatova, tak jej potíráme vejcem a lehce posolíme.