Třídenní návštěvu prezidenta Miloše Zemana ve Zlínském kraji sledujeme ZDE

Ve své kuchařské kariéře měl tu možnost připravovat pokrmy už pro dva prezidenty. Před Milošem Zemanem vařil i pro Václava Klause. Zatímco poprvé ještě cítil určitou nervozitu, v současnosti si je sebou už daleko jistější.

„Pro Václava Klause jsem vařil někdy před pěti lety v Miloticích na zámku a neměl jsem ještě tolik zkušeností. Dnes už vím, co vše taková příprava obnáší a co vše si můžu dovolit. Prostor pro nějaké velké experimentování při těchto příležitostech není, vše totiž upravují nejrůznější protokoly," vysvětluje kuchař. Pokrmy pro hlavu státu například dopředu schvalují krajští úředníci, takřka pravidlem je návštěva hygieniků, která může přijet prakticky kdykoliv, a výjimkou není ani kontrola samotného jídla.

„Například v případě Václava Klause jako první jídlo konzumoval hlavní hygienik Pražského hradu. Jestli se jednalo o kontrolu, či měl největší hlad, jsem se už nedozvěděl," vzpomíná s úsměvem Tomáš Svoboda.

Právě Miloš Zeman, pro kterého bude pokrmy připravovat v následujících dnech, se přesně trefil do jeho vkusu. Úplně nejraději totiž Tomáš Svoboda připravuje tradiční česká jídla, která si chce hlava státu v Osvětimanech dopřát.

„Taková jídla mi vyhovují, ta totiž chystám úplně nejraději. A taky naši zkušení předchůdci u plotny nás vždycky učili, že kvality kuchaře se poznají právě podle toho, jak umí nachystat tradiční českou kuchyni," prozrazuje Tomáš Svoboda, který se pokusí o svých kvalitách znovu přesvědčit samotného českého prezidenta.