"V návaznosti na začátek školního roku evidujeme nové případy onemocnění, v řádu jednotek, ve školách a školských zařízeních, na pracovištích a ve spojitosti s rodinnými oslavami. V převážné většině se jedná o sporadické případy nebo o očekávané případy u osob, které byly v rizikovém kontaktu s nemocným," uvedla Vendula Ševčíková z Krajské hygienické stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně (KHS).

KHS ujišťuje, že epidemiologickou situaci v kraji pečlivě monitoruje.

Roušky, ruce, rozestupy!

"Apelujeme na občany v rámci celého Zlínského kraje, aby dodržovali povinnosti stanovená v mimořádných opatřeních a pravidlo 3 R - to znamená: při pohybu v uzavřených prostorách s vyšší koncentrací osob je nejúčinnější prevencí nosit roušku, dále dodržujte bezpečné rozestupy alespoň 2 metry od ostatních osob a pravidelně si myjte ruce teplou vodou a mýdlem nebo používejte dezinfekci. Tato pravidla jsou platná pro celou Českou republiku a nejen pro ni," dodává Ševčíková.

Za posledních 24 hodin KHS eviduje 111 nových případů onemocnění COVID-19 a pouze 12 vyléčených osob. Jedná se o nejvyšší nárůst počtu nových případů za 24 hodin, které Krajská hygienická stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně od začátku epidemie zaznamenala.