Meteorologové očekávají, že zataženo se sněžením bude ve středu v regionu po celý den, v západní části kraje bude večer sněžení méně četné. Ojediněle se mohou vyskytnou mlhy, i mrznoucí. Nejvyšší odpolední teploty se podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu budou pohybovat mezi -1 až +1 °C.

Zimní počasí znepříjemňuje život především řidičům. Kroměřížští profesionální hasiči vyjížděli krátce po sedmé hodině ráno do Březinovy ulice k dopravní nehodě dodávky a osobního vozidla.

„S tím řidička narazila do sloupu veřejného osvětlení. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Hasiči se u havarovaného vozu postarali o protipožární opatření a odpojili autobaterii. „Po nárazu upadlo ze sloupu světlo a i samotný sloup byl poškozen,“ popsala dále mluvčí.

Velitel zásahu si z uvedených důvodů na místo povolal pracovníka technických služeb. Poté hasiči odtáhli rozbitý osobní vůz na okraj silnice, aby nebránil v průjezdu.

Havárie nákladního automobilu zablokovala dnes krátce před devátou hodinou ráno také silnici mezi Bojkovicemi a Rudimovem na pomezí Uherskohradišťska a Zlínska. Obešla se bez zranění, na místě jsou policisté.

Podle hlášení silničářů zveřejňovaných prostřednictvím serveru Dopravniinfo.cz jsou silnice I. tříd ve Zlínském kraji mokré po chemickém ošetření a sjízdné. Na místě je samozřejmě zvýšená opatrnost.

Silnice II. a III. tříd – konkrétně na Valašsku – jsou podle informací Správy a údržby silnic Valašska průběžně udržované pluhováním a inertním posypem.