„Ten, kdo ji zatím navštívit nestihl, smutnit nemusí. Výstavní prostory, kde si lidé mohou nakoupit dušičkové vazby a dekorace, ale také hrnkové chryzantémy, kvetoucí vřesy a macešky, bude otevřena až do 28. října,“ informoval majitel jalubského zahradnictví Petr Kovalčík.

Věnečky, věnce či podlouhlé kytice ze suchých květů, mechu, větviček stříbrného smrku, ale také z proutí, zdobené moderně a klasicky umělými květy v trendových barvách letošního dušičkového času, jsou laděné do bílé, fialkové a červené barvy, připravil a stále připravuje Petr Kovalčík s brigádnicemi, z nichž jednou byla Krystyna Chupak, rodačka ze Lvova.

Chasa se hrnula vesnicí až k zámku. Hody v Březolupech měla pod palcem přespolní stárka
Chasa se hrnula vesnicí. Hody v Březolupech měla pod palcem přespolní stárka

„V Jalubí žiji už sedmnáct let, tedy od svých pěti roků,“ svěřuje dívka, která v jalubském zahradnictví chystala se svými kolegyněmi k Památce zesnulých nejrůznější kytice z přírodních materiálů, kupříkladu z jedlového chvojí a doplňovaly je sušenými květy a plody.

„Zkrátka nepřijdou ani milovníci hrnkových chryzantém a podzimních květin. Na své si na výstavě i v prodejně zahradnictví přijdou také ti, kdo hledají jen inspiraci, jak v předdušičkovém čase udělat z větviček jehličnatých stromů malý věneček na hrob svých nejbližších,“ nechal se slyšet vedoucí zahradnictví Petr Kovalčík.