Návštěvu finalistek soutěže Miss Europe a World junior, které na Slovácku v těchto dnech pobývají, zorganizovala módní návrhářka soutěže Marie Zelená. Ta právě s Ostrožské Nové Vsi pochází.„Nápadu tak trochu pomohla náhoda, že se soustředění koná právě v čase místních hodů. Obléci některé dívky do kroje by jistě bylo zajímavé, ale ten by musel někdo půjčit,“ usmála se návrhářka Zelená.

I když byla sobotní návštěva krátká, neboť mladičké krásky již v neděli ráno odlétaly do Barcelony, všechny si jí náramně užívali. „K folkloru mám velmi pozitivní vztah, ale v kroji jsem byla jen jednou ve druhé třídě,“ poznamenala reprezentantka Slovenska Linda Mošaťová. Česká juniorská Miss Michaela Dihlová prozradila, že by si kroj moc ráda vyzkoušela. „Zatím ale nebyla příležitost,“ krčila rameny.

Přestože pětatřicítka děvčat si ze všech koutů světa si na Slovácku žádný národopisný oděv neoblekla, chlapci z krojované chasy si tance s nimi na hodové zábavě vskutku užívali. „Mojí favoritkou je jednoznačně Češka, která má své kouzlo, ale i Portugalka je zajímavá. Škoda jen, že si nemohly vyzkoušet kroj. Černošky by vypadaly jistě zajímavě,“ řekl Petr Škrášek.

Finalistky Miss Europe a Miss World absolvovaly v uplynulém týdnu ve Zlínském kraji soustředění. Již včera ale odlétaly do Španělska, odkud se vydaly na plavbu po Středozemním moři, kde se na palubě luxusní zaoceánské lodi uskuteční 3. října finále soutěže.

VIDEO se připravuje