„Jedná se o celorepublikovou akci Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR, do které jsme se poprvé zapojili i my. Zajímavostí je, že počet půjčených knih paní Šustkové překonala jiná čtenářka se 459 zapůjčenými knihami, ta ale nesouhlasila s publicitou. Proto prvenství automaticky připadlo druhému nejúspěšnějšímu čtenáři v pořadí,“ vysvětlil ředitel knihovny Radovan Jančář. Oficiální druhé místo tak připadlo Zdeně Hofrové z Uherského Hradiště, která loni přečetla 356 knížek.

Vítězka, která se od vedení hradišťské knihovny dočkala dárku v podobě knihy, postupuje do krajského kola. Pokud uspěje i tam, podívá se do Prahy na slavnostní vyhlášení celé akce.

Do soutěže se mohli přihlásit čtenáři starší patnácti let. Určujícím kritériem pro úspěch v soutěži byl počet zapůjčených knih. „V příštím roce se do stejné akce z opět zapojíme a možná vyhlásíme i některé nové kategorie,“ prozradil ředitel Jančář.V loňském roce knihovna B.B. Buchlovana registrovala celkem 8 361 čtenářů. Kromě hlavní budovy nedaleko centra Uherského Hradiště má knihovna ještě další čtyři pobočky na dalších místech města a v příměstských částech.