Ačkoliv se město do nutného zásahu historické budovy na Mariánském náměstí pustilo samo a odsouhlasilo zainvestování pětačtyřicet milionů korun do jejích prostor, stále čeká na příspěvek od Zlínského kraje, který ZUŠku provozuje. Nejnovější návrh vedení kraje počítá s osmi miliony korun, což je však oproti dřívějším vyjednáváním pohybujícím se okolo patnácti milionů korun téměř poloviční suma.

„Navrhujeme částku osmi milionů korun, přičemž je třeba připomenou, že budova je města a kraj pouze provozuje ZUŠku. Mluvilo se i tom, zdali by neměla ZUŠka přejít pod město, aby se nadále podobným majetkoprávním problémům předešlo. To však zatím vypadá jako náročný úkol,“ vysvětlil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Jeho návrh však musí nejprve schválit zastupitelstvo kraje, kde se příspěvek může případně ještě navýšit, jak doufá starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. „Už v minulosti jsem se vyjadřoval tím způsobem, že by suma od Zlínského kraje mohla být vyšší. Přece jenom jsem měl s bývalým hejtmanem předjednánu částku patnácti milionů korun. Poslední slovo bude mít zastupitelstvo kraje, tak uvidíme,“ dodal Stanislav Blaha.