Kromě hraček, deníčků, přívěsků a jiných drobností v celkové hodnotě 20 tisíc korun darovala Korunka finanční prostředky ve výší dalších 30 tisíc korun na nákup potřebných zdravotních pomůcek a vybavení dětského oddělení. Za část peněz již dětské oddělení objednalo inhalátory, o využití další části prostředků rozhodne dětské oddělení v nejbližší době.

„S Korunkou Luhačovice spolupracujeme už hodně let, její podpory si velmi vážíme a moc za ni děkujeme. Přemýšlet, jaký přístroj nebo pomůcku na oddělení pořídíme, a zlepšíme tak péči o pacienty či usnadníme práci personálu, patří k velmi příjemným stránkám mé profese,“ dodala primářka dětského oddělení Uherskohradišťské nemocnice Irena Baroňová.

Za taškařici Kachničky si Jiří Jilík odnesl poslední cenu Největší z pierotů.
Taškařice Kachničky Slováckých novin opět ožívá na Malé scéně v Hradišti

Vyjádřila se také zakladatelka a předsedkyně spolku Korunka Luhačovice Veronika Záhorská.

„I letos jsme pokračovali v úspěšné spolupráci s Čokoládovnou Janek. Z výtěžku prodeje úžasných čokolád a pralinek jsme na přání personálu dětského oddělení pořídili drobné odměny pro statečné pacienty v ambulancích i pro děti hospitalizované na lůžkovém oddělení. Každý úsměv, který dáreček na tvářích dětských pacientů vykouzlí, nám stojí za snahu a úsilí pomáhat tam, kde je to třeba,“ řekla Veronika Záhorská.