„Na podzim jsme se v komisi zabývající se rekonstrukcí koupaliště dohodli, že se přes sezónu zavírat nebude a opravy budou uskutečněny mimo sezónu. Na druhé schůzce jsem z pracovních důvodů nebyl, ale bylo mi potvrzeno, že venkovní bazény zůstanou otevřené a najednou v březnovém zastupitelstvu přišel starosta s novinkou, že se uvažuje o jeho uzavření," postěžoval si vlčnovský zastupitel Michal Slinták. Nejprve podle něj vedení obce vysvětlovalo, že se koupaliště musí uzavřít, protože je rozebraný plot, poté protože by jeho provoz byl příliš nákladný. „Debatu zakončil pan starosta tím, že projektanti nemohli rekonstrukci rozdělit do více etap," upřesnil Michal Slinták, přičemž právě poslední důvod uznal jako jediný smysluplný. „Jediný argument, který uznávám, je ten, že projekt nemohl být rozdělen do dvou fází. Nicméně i zde jsem odkázán spíše věřit starostovi, že to opravdu nešlo, než že bych o tom byl přesvědčen," poznamenal Michal Slinták.

Koupaliště má být ve Vlčnově uzavřeno podle starosty Jana Pijáčka pouze tuto sezónu. Na jaro příštího roku by mělo začít budování nového areálu, přičemž v létě, by měl být již připraven k provozu. „Bazén bylo třeba uzavřít vzhledem k tomu, že projektová dokumentace vyžaduje pozemní práce, na něž by se nedostala stavební technika, pokud bychom opravili nejprve bazén. Jednoduše by museli dělníci jezdit s bagry a kamiony po opravených částech koupaliště, aby mohli provést všechny úpravy terénu tak, jak jsou naplánovány," argumentoval Jan Pijáček. Pokud by však bazén měl být jen provizorně na letošní sezónu zalátán, bylo by to podle Jana Pijáčka nejen nákladné, ale také by to ohrozilo příští sezónu. „Spravujeme jako obec veřejné peníze a musíme se proto chovat hospodárně. Nelze tedy jednoduše říct, že tři sta tisíc nějak utáhneme. Navíc pokud by se práce probíhající toto léto odložily až na září, pravděpodobně by se nestihl otevřít bazén příští rok. Jedna sezóna by tedy vynechána být musela," vysvětloval vlčnovský starosta.

Stejnou situaci řeší i v Jalubí. Tamní zavřené koupaliště se dočká nové nerezové vany hlavního bazénu ještě letos. „Opravy potrvají maximálně dva měsíce, nicméně nuceni jsme byli zavřít již toto léto, abychom stihli vše řádně připravit do dalšího roku," sdělil starosta Jalubí Karel Malovaný.

Alternativní cestu naopak letos zvolili například v Uherském Brodě či Starém Městě. V Uherském Brodě místo rozsáhlých oprav provedli pouze nezbytné práce v komplexu takzvaných starých koupelek, aby místním sloužilo koupaliště ještě minimálně do roku 2020, na kdy jsou naplánovány investice do venkovních bazénu ve výši šedesáti milionů korun.

Ve Starém Městě se zase areál dočkal nových sociálních zařízení a bazén nového nátěru tak, aby mohl minimálně tyto prázdniny ještě fungovat.