Namísto toho do jeho obnovy ihned vložili bezmála milion korun, aby mohl bez problému fungovat dál. Prostory by v dalších letech měly absolvovat vylepšovací kúru, aby více lákaly turisty.

„Jsem rád, že obec koupaliště koupila. K Nivnici patří a mrzelo by mě, kdyby se zavřelo. Mrzelo by to hlavně mladší, kteří nemůžou dojíždět třeba do Brodu,“ konstatoval nivnický vysokoškolák Ladislav Výmola.

Areál neplánují radní pouze udržovat, ale co nejdříve i vylepšit. Chtějí tak přilákat turisty a naplno využít ubytovacích kapacit, kterých je v mikroregionu Východní Slovácko poskrovnu.

„Chceme koupaliště rekonstruovat a zatraktivnit nejen pro místní, ale i pro turisty,“ prozradil nivnický starosta Jiří Bršlica. Nákupem koupaliště podle něj obci finanční problémy nevznikly, neboť si nemusela brát žádnou půjčku. Peníze použili z obecního rozpočtu. „Měli jsme je odložené na rozvoj průmyslové zóny, kterou pokrýváme penězi z prodeje pozemků. Investice se nám bude asi těžko vracet, ale věřím, že si bude areál alespoň vydělávat na svůj provoz,“ dodal starosta. Cena koupaliště při prodeji soukromému majiteli před lety a při letošním zpětném nákupu obcí je podle něj neporovnatelná. „Původní částka byla minimální. Nebylo tam ale téměř nic. Majitelé investovali do budování chatek, tenisových kurtů, bufetu a předělali také samotný bazén,“ vysvětlil Bršlica, který o následném prodeji areálu zatím neuvažuje.

Obecní koupaliště vlastní také sousední Vlčnov. I tam by byl podle místostarostky Marty Moštkové veliký křik, kdyby mělo zaniknout. „K obci koupaliště už neodmyslitelně patří. Nikdy jsme neuvažovali ani o jeho prodeji. Naopak jej chceme spíše rozšířit,“ poznamenala místostarostka, která koupi Nivnických naprosto chápe. „Cena byla podle mého velmi výhodná. Stejně by jednal asi každý rozumný starosta,“ míní Moštková.