Na tři stovky obdivovatelů a fajnšmekrů vinného moku tu mohlo při ochutnávání 489 vzorků vín, z nichž 328 jich bylo bílých a 161 červených, proniknout do bohaté stupnice jejich rozmanitosti.

„Cílem výstavy bylo představit jejím návštěvníkům krásu zralých vín, jejich jemnost, lahodnost a kultivovaný charakter v období před vrcholem nebo na vrcholu jejich jakosti,“ nechal se slyšet Petr Ondruch, předseda traplických zahrádkářů, kteří výstavu uspořádali.

„Kdysi se o traplických vínech říkávalo, že jsou tak tvrdá a kyselinami přesycená, že když kápnou na boty, určitě je propálí,“ řekl s šibalským úsměvem zkušený vinař z Babic a kdysi občan Traplic, František Maňásek. Na vína od traplických vinařů ale nedá dopustit. „Košty vín jsou v této obci vyhledávány pro svůj klid, a proto jsou hojně navštěvovány. Stačí se dnes podívat do sálu přeplněného ochutnávači,“ hájil košt vína Maňásek.

Souhlasně mu přikyvovali Petr Bednařík a Martina Machová ze Slušovic, kteří budou v květnu zdolávat nejvyšší horu Evropy Mont Blanc. „Jsme tu na výstavě vín už podruhé. Vína, která jsme ochutnali, byla vynikající. Obdivujeme i velkou účast lidí,“ popsali své pocity z koštu Machová s Bednaříkem. Neodpustili si poznámku, že se těší na ochutnávání francouzských vín. Ale teprve poté, co zdolají Mont Blanc. 

Do bohaté stupnice rozmanitostí vína se snažil proniknout Ivan Chrastina z Hustopečí u Brna, který má státní zkoušky na degustaci vín v Česku i v zahraničí.

„Letos jsou vína velice pěkná. Bílá, ale hlavně ta červená. Jsou bez kyselinek, plná, ovocnější a výrazně poznatelná odrůdově,“ prohlásil sebejistě Chrastina. Liboval si, že taková vína, jaká jsou z loňských hroznů, tu dvacet let nebyla.

Také garant traplického koštu vín, dvaasedmdesátiletý Vojtěch Luža z Velehradu, si pochvaloval vína z loňské úrody hroznů. Loňský ročník dal podle něj všechny předpoklady k tomu, aby vína, z nichž některá potřebují ještě dozrát, byla velice pěkná. „Záleží jen na vinaři, do jaké míry zvládá technologii výroby vína,“ konstatoval Luža.