Výtěžek akce s názvem Den pro Bělinku poputuje do Domova pro osoby se zdravotním postižením Kunovice Na Bělince. Právě tamní uživatelé se mohou těšit na nové zařízení v hodnotě asi dvaceti tisíc korun, které by jim mělo usnadnit každodenní život.

„Koštovat bude možné z padesáti vzorků. Polovina z tohoto výtěžku poputuje na pořízení odsávacího zařízení pro pacienty s tracheostomií. Stejně tak na tento účel bude směřovat i výtěžek ze tří dražeb, které v průběhu večera uspořádáme," představil hlavní cíl charitativního večera Radek Dula z organizačního týmu.

Jeho slova potvrdil Pavel Hašek, ředitel Domova pro osoby se zdravotním postižením Kunovice Na Bělince. „Máme desítku klientů s tracheostomií, tedy s venkovním vývodem pro dýchání. Ti mívají bohužel problémy s častým zahleňováním, proto je potřeba některé z nich třeba i desetkrát patnáctkrát za noc odsávat, aby se nedusili. Momentálně máme k dispozici pouze jednu odsávačku a vzhledem k tomu, že v sociálních službách přece jen těch financí není až tak moc, každou podobnou aktivitu velmi vítáme," vyjádřil se Pavel Hašek.

Ochutnají i sekt z limitované edice

Charitativní březnový program odstartuje úderem 18. hodiny. Po krátkém představení celého projektu, stejně jako dotčeného zdravotního zařízení se naplno rozjede ochutnávka. Následovat bude zmíněná dražba sektu Adéla z limitované edice Zlomek Vávra 2011, stejně jako dražba několika výtvorů klientů uvedeného kunovického centra. O hudební doprovod se postarají cimbálová muzika Oskoruša, dětská cimbálová muzika Lintavěnka a hudebníci Milan Maňásek a Radim Snopek.

„Akce k nám samozřejmě může přilákat nové návštěvníky, ale především je to doba půstu a to už samo o sobě vybízí k tomu podpořit někoho, kdo takovou pomoc potřebuje. V případě úspěchu se samozřejmě nebráníme tomu pořádat tento podnik každoročně," dodal k blížícímu se březnovému večeru Radek Dula.

A mnozí se nejspíš skloubení dobrého vína a prospěšného skutku nebrání. „Občas si zajdeme s přítelem na víno, tak proč ne třeba právě v rámci takové akce. O to je to příjemnější, když člověk ví, že tak vlastně někomu jinému pomáhá," nebrání se návštěvě charitativního večera Marcela Snopková z Uherského Hradiště.