Absence pomrzlého ročníku byla znát 1. dubna na sobotním koštu pálenek, který se již po šesté konal v sále tamní Besedy. Přes rekordně nízký počet vzorků se však kvalita držela vysoko. Návštěvníci dokonce mohli ochutnat pálenku z dýní.

„Dýňovice vznikla vlastně z toho popudu, že jsme měli hodně dýní, které nám bylo líto vyhodit. Celkově tři druhy, a to dýně Hokkaido, máslovou a muškátovou jsem vydlabal, nasekal a pomlel. Pak jsem k nim dal jádra ananasů kvůli cukru. Celkově bylo kvasu zhruba 110 kilo. Nateklo z něj asi deset litrů pálenky," popsal svůj pokus Stanislav Horák. Sám jinak pálí kořalku až z deseti druhů ovoce. „Nejvíc mi chutná višňovice. Nedávno jsem taky pálil bezinku a nebyla vůbec špatná," dodal ke svým experimentům.

Restaurace Beseda v Nivnici.
Nivnická Beseda dostala konečnou podobu

Ocenění si odnesli pěstitelé v kategoriích slivovic, meruňkovic, hruškovic, jablkovic a ostatních pálenek. Třikrát přitom zůstal titul šampióna v Nivnici, jejíž nadvládu přerušili pouze pěstitelé z Velkého Ořechova a Svárova. Nejprestižnější cenu v kategorii slivovice si pak odnesl Karel Kopecký.

„Vzorků pálenek jsme letos měli poměrně málo, respektive jsme se dostali na počet 103 slivovic a třiatřicet ovocných destilátů. Naopak kvalita byla velice dobrá a nedá se říct, že by nějaká pálenka vyloženě propadla," dodal ke koštu za organizátory Pavel Lysoněk. Košt doprovodila kapela Mudrlanti i tematicky vyladěný DJ Trnka.

Finalistka České Miss Vendula Soukeníková z Nivnice.
O titul Česká miss bojuje dívka z Nivnice