Ve výstavní kolekci lze spatřit jak kopie starých mistrů tak i obrazy vzniklé v plenéru. Účastníci kurzu si také zkoušeli litografii v dílně výtvarníka Františka Pavlici v Hroznové Lhotě. Jsou tam rovněž k vidění díla inspirována Františkem Kupkou.

„Malují s radostí a pro radost a věřím, že tu radost předají i návštěvníkům Galerie Vladimíra Hrocha během této výstavy lektorka Petra Baroňová,“ řekla o účastnících kurzu Petra Baroňová.

Svatba. Ilustrační foto
Chuť vstoupit do manželství v Hradišti roste. Svateb vloni přibylo o třetinu

Nejmladší z nich byla 13letá žákyně osmé třídy, která má v plánu se posléze přihlásit na některou ze středních uměleckoprůmyslových škol. Maluje už od děctví. Kurzu si užívala, protože ji malování baví a zároveň ho brala jako přípravu na střední školu, na kterou se už těší.

„Kurz dokonale splnil mé očekávání a vůbec mi nevadilo, že ostatní účastníci byli ve věku mých prarodičů. Se staršími si rozumím. Ostatní účastnice kurzu byly fajn a dokázala jsem si s nimi povídat. Navíc se nám věnovala skvělá paní Petra, která umí vše dobře vysvětlovat i poradit nám,“ prozradila Deníku Ela Hudcová.

Výstava prací výtvarného kurzu v Galerii Vladimíra Hrocha potrvá do 28. března.