Dvanáctý ročník Štěpánského koštu nejrůznějších druhů konzervovaných hub, který uspořádal v neděli v salašské hospodě Na Dolině tamní devatenáctičlenný mykologický klub, nabídl k ochutnání 27 vzorků nejen od houbařů z vesnice na úpatí Chřibů.

„Proti loňském ročníku bylo na tom letošním koštu o třiadvacet vzorků konzervovaných hub méně, než na tom loňském. Ale na tu letošní mizernou houbařskou sezonu je těch vzorků víc, než jsem očekávala," svěřila se zakladatelka Mykologického klubu na Salaši a jeho předsedkyně Alena Filípková.

Vůbec poprvé ve dvanáctileté historii koštu konzervovaných hub se na něm letos objevila penízovka sametonohá v nálevu, ale také strmělka mlženka. Zatímco ostatní jedlé a nejedlé houby spolehlivě zahubí mrazy, penízovka nad nimi vítězí. Pokud přijdou tuhé mrazy, pouze zastavuje svůj růst a po jejich opadnutí v něm zase pokračuje.

Ne nadarmo je nazývána vánoční houbou. A byla také v neděli k vidění na salašském koštu konzervovaných hub.

„V lesích Chřibů se v těchto dnech dají nalézt penízovky sametonohé, ucho Jidášovo a nejedlá lištička pomerančová," prozradila Alena Filípková. Smutní z letošní houbařské sezony byli pětasedmdesátiletý Karel Habáník se synem Jiřím ze Starého Města.

„Tak slabou úrodu hub za padesát let, co se jejich sběru věnuji, nepamatuji. Obávám se, aby ta příští houbařská sezona nebyla stejná, ne-li ještě horší," řekl rozpačitě starší z rodu Habáníků.

A které konzervované houby letos lidem nejvíce chutnaly? Byly to václavky od Marie Kubíčkové z Tupes. Druhé místo patřilo opět václavkám, ale od Daniely Jurákové ze Salaše. Tupeská vítězka zabodovala i s konzervovaným hřibem smrkovým a stanula na bronzovém stupínku.

V soutěži o letos nejtěžšího hřiba zvítězil Jiří Habáník ze Starého Města. Jeho pravák vážil 660 gramů.

Cenu za první naleznou houbu v sezoně, hřib borový, si odnesl pan Fanta ze Salaše. Druhé místo patřilo Miroslavu Pohlovi z Jankovic a třetí Staroměšťanovi Jiřímu Habáníkovi.