Právě takovým místem by se přitom mohla stát do budoucna lokalita v blízkosti bývalé drůbežárny u jednoho z odstavených ramen řeky Moravy (Čerťák). Aktuálně tam město začíná s výsadbou ovocných sadů.

„Určitě bych park nebo veřejně přístupný sad uvítala. Myslím, že by to byla příjemná změna od nekončících plánu staveb, parkovišť a supermarketů. Okolí slepého ramene je navíc krásné samo o sobě. Myslím, že by tam později mohly vzniknout třeba i naučné tabule a podobné prvky,“ pochvalovala si nové plány Staroměšťanka Anna Sikorová.

Co konkrétně vznikne u bývalé drůbežárny v příštích měsících přiblížil starosta Starého Města Josef Bazala.

„Ze začátku vysázíme přes padesátku stromů od švestek a jabloní po meruňky či renklódy. Budeme ale pokračovat dál při železniční dráze, až vlastně k Moravě,“ sdělil Josef Bazala.

V minulosti přitom město zaplatilo za zchátralý areál bývalé drůbežárny čtyři miliony korun. Co s ní bude dál je ještě ve hvězdách.

„Vykupovali jsme ji kvůli tomu, abychom celý prostor upravili. Pravděpodobně půjde k zemi, ale chtěli bychom se pokusit získat na její demolici a případné úpravy prostoru ještě nějaké dotace,“ vysvětlil Josef Bazala.

Čile se proto mezi místními spekuluje, že by se na jejím místě mohla v budoucnu objevit obecní pálenice. Ta zatím Starému Městu také chybí.

„Jezdíme pálit převážně na Modrou nebo do Jalubí. Pěstitelů je u nás hodně a v letech bohatých na sklizeň mají pálenice v okolí napilno.

Obecní pálenici Staré Město nicméně nikdy nemělo, tak je otázka, jak moc by se pro našlo využití. O malou investici by se rozhodně nejednalo,“ upřesnil za staroměstský Spolek přátel slivovice Ladislav Prostředník.

Informaci o možnosti vybudovat v této lokalitě obecní pálenici nepotvrdil ani Josef Bazala.

„Určitě by se tam hodila, vzhledem k tomu, že hovoříme o místu v blízkosti vody i budoucího ovocného sadu. Spíše uvidíme v závislosti na poptávce, protože v současnosti ještě stále kapacitně dostačují obdobná zařízení v okolí, do nichž jsou obyvatelé už zvyklí jezdit,“ dodal Josef Bazala.