Po 82 letech končí mařatický podnik na výrobu kečupů, omáček a protlaků, známý pod dlouholetým označením OTMA. Brány závodu ve kterém nyní pracuje 112 lidí, se uzavřou začátkem příštího roku. Důvodem je navýšení investic do sesterských filiálek v Babicích a v Bzenci. Deník o tom informoval Milan Linka, mluvčí společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko, kam mařatická provozovna patří.

„Naprostá většina zaměstnanců z mařatického závodu dostane nabídku pracovat v nedalekých Kunovicích, Babicích nebo Starém Městě. Zbylým pracovníkům bude nabídnuta pomoc a podpora pro uplatnění mimo společnost Orkla Foods Česko a Slovensko,“ řekl Milan Linka.

Jednou z příčin tohoto kroku společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko podle něj je to, že plánuje nové investice do závodů v Bzenci a Babicích, jež mají navýšit jejich výrobní kapacitu a lépe uspokojit spotřebitelskou poptávku v tuzemsku a v dalších evropských zemích.

„Závod v Bzenci se bude specializovat na zeleninové portfolio a okurky, Babice se zaměří na výrobu hotových jídel a paštik a v rakouském závodu Felix v Mattersburgu se budou vyrábět kečupy, omáčky a část protlaků,“ říká Petr Novák, Supply Chain Director společnosti Orkla Foods Central Europe.

V závodě v Mařaticích se v současné době vyrábějí kečupy, hotové omáčky a protlaky značky OTMA a Hamé.

„Výroba těchto produktů v jiném závodě Orkly nebude mít v žádném případě vliv na značku, recepturu, chuť a kvalitu produktů. Pro spotřebitele se vůbec nic nemění,“ dodává Novák.

Uvedené změny jsou podle Milana Linky součástí dlouhodobé strategie skupiny Orkla a nemají žádnou souvislost s pandemií koronaviru covid-19.

Rozhodnutí společnosti Orkla obdržel a bere na vědomí také starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

„Vždy když zanikají pracovní místa, je to škoda, proto budu věřit ujištění Orkly, že se situací propouštěných zaměstnanců bude zabývat a řešit ji,“ poznamenal starosta.

Jaký bude osud opuštěného areálu, o tom podle Milana Linky není prozatím ještě rozhodnuto.

Historie výrobků značky OTMA se začala psát v roce 1938, kdy Otakar Machálek založil v Mařaticích v Uherském Hradišti továrnu na výrobu ovocných a zeleninových konzerv.

Podnik se tehdy rozhodl pojmenovat podle počátečních písmen svého jména a příjmení. Název se ujal a neformálně používal i po druhé světové válce, kdy byl závod znárodněn a stal se z něj státní podnik Biochema. Výroba konzervovaných produktů v Mařaticích pokračovala i po revolučním roce 1989.

Tehdy byla společnost vrácena původním majitelům a vrátila se také k původnímu, mírně upravenému, názvu: OTMA – Sloko, s. r. o. V roce 1999 podnik odkoupila česká potravinářská společnost Hamé, která pod značku OTMA zařadila výrobky prémiové kvality a pokračovala ve výrobě v tomto tradičním českém závodě, stejně jako jeho dva následující majitelé, od roku 2008 islandská společnost Nordic Partners a od prosince 2015 norská společnost Orkla.