Skončily tak významné dopravní komplikace, které dosud způsobovaly přetížení objízdných tras, nekonečné kolony a dlouhá zdržení. Řidiči si však oddechnou jen v období zimních měsíců. Kompletně hotovy mají být práce na Kunovické komunikaci v srpnu příštího roku.

„Máme za sebou polovinu prací. Na asi devíti stech metrech jsme zrekonstruovali vozovku, zlepšili průjezdnost a bezpečnost křižovatky se silnicí I/50, kde jsme také vyměnili světelné signalizační zařízení. V celém tomto úseku jsme provedli přeložky inženýrských sítí a před několika dny jsme osadili konstrukce portálů,“ upřesnil projektový manažer Skanska Roman Zbořil.

V Uherském Brodě pokračuje výstavba venkovního areálu CPA Delfín.
Stavbu parkoviště u Akvaparku Delfín brzdí technické potíže i raketový růst cen

Během zimních měsíců se stavebníci budou soustředit na dokončení chodníků a místních komunikací mimo hlavní trasu průtahu.

„Na rekonstrukci vozovky se vrátíme v polovině března příštího roku, kdy nás čeká zbývající úsek v délce zhruba 300 metrů. V této etapě bude upravena stávající světelná křižovatka v centru Kunovic. Práce budeme provádět po částech tak, aby byl zajištěn průjezd Kunovicemi pro osobní a autobusovou dopravu. Pro nákladní dopravu budou stanoveny objízdné trasy. Doprava přes Kunovice by tedy měla být v příštím roce klidnější,“ upřesnil Roman Zbořil.

Rekonstrukce, která by měla přinést výrazné zvýšení plynulosti a bezpečnosti dopravního provozu v samotném centru města, bude podle jeho slov hotova v srpnu roku 2022.