Křižovatku ulic Velehradská – Maršála Malinovského – Sokolovská – Všehrdova čeká rozšíření, které zvýší její kapacitu i bezpečí.
Denně tímto místem projede téměř dvacet tisíc vozidel, z toho zhruba osminu tvoří těžká nákladní auta. Každým rokem se navíc počet projíždějících aut zvýší v průměru o dalších čtyři sta za den, a ve špičkách se tedy v centru Uherského Hradiště tvoří čím dál delší zácpy.

Kapacita křižovatky se zvýší

„Snad každý řidič z Uherského Hradiště tudy několikrát za týden projede, takže všichni víme, že neutěšenou situaci na této křižovatce je třeba rychle a rázně řešit. Radnice se o to snaží ve spolupráci s odborníky, aby výsledek úprav byl co nejlepší,“ nechal se slyšet uherskohradišťský místostarosta Květoslav Tichavský.

Připravuje se provedení komplexního souboru úprav, který by měl zlepšit řazení vozidel v křižovatce, zvýšit její kapacitu a průjezdnost a významně snížit riziko drobných nehod a kolon.

Parkovacích míst bude víc

Zklidnění dopravy ve městě, především v jeho centru, by mělo přinést i dobudování vyhrazených jízdních pruhů pro cyklisty a dalších odstavných parkovišť. V plánu je šedesát nových parkovacích míst v oblasti Kollárovy ulice, v lokalitě Na Stavidle a u vlakového nádraží.

„Chceme dostat dopravu z historického centra a zároveň nabídnout dostatek parkovacích míst jak pro místní, tak pro návštěvníky a turisty,“ přibližuje Květoslav Tichavský.

V případě vybudování centrálního pavilonu v areálu nemocnice vznikne dalších dvě stě padesát míst. Celkem by tedy v Uherském Hradišti bylo k dispozici více než čtrnáct set míst, šedesát z nich vyhrazených pro držitele ZTP.

Arnošt Bedrník