Na facebookovém profilu CM Harafica ihned po skončení 19 tisíc shlédnutí, na YouTubovém kanálu Koncerty Českého rozhlasu více než sedm tisíc. Další lidé poslouchali prostřednictvím vysílání Českého rozhlasu. Aby takovému množství fanoušků mohli muzikanti zahrát v reálu, museli by si nechat postavit pódium na velkém stadionu. Tak nebývalý zájem provázel koncert Harafica Symphonic, který se o velikonoční neděli uskutečnil v prostorách ostravského kulturního domu v čistě on-line formě.

„Překvapilo nás to. Takto velkému množství lidí najednou jsme ještě nehráli. Sledovanosti určitě napomohlo spojení dvou hudebních těles, z nichž každé se může opřít o základnu vlastních příznivců,“ nechal se slyšet cimbalista a umělecký vedoucí Harafice Petr Gablas.

Podle něj bylo hraní pro prázdné hlediště velmi nezvyklé. Umělci totiž při svých vystoupeních čerpají energii právě z publika.

„Po generálce na večerní koncert jsem dostal trochu strach, jak to nakonec dopadne. Naše hraní nemělo ten správný koncertní drive. Museli jsme se trochu vyburcovat a říct si, že i když v sále nikdo nesedí, neznamená to, že na internetu a u rádia nikdo neposlouchá. Pak už bylo všechno v pořádku,“ dodal Petr Gablas.

Harafica Symphonic je jeho autorským projektem. Tento jedinečný hudební počin, který loni vyšel také na CD, v sobě snoubí originalitu a zvuk cimbálové muziky Harafica s velkým symfonickým orchestrem.

Zhruba hodinu a čtvrt trvající koncert posluchačům přináší neotřelá aranžmá lidových písní z moravských a slovenských regionů, stejně jako díla významných hudebních skladatelů vycházejících z lidové hudby.

„Po poslechu CD souboru Harafica s Janáčkovou filharmonií Ostrava jsem byl překvapen výsledkem naší spolupráce. Vznikl po všech stránkách kvalitní a zajímavý produkt. V tom mě utvrdil i náš nedávný společný on-line koncert, který se myslím dost vymykal ze současné on-line produkce. A to je vlastně náš cíl, vstupovat do on-line prostředí jen s aktivitami, které jsou exkluzivní, zajímavé,“ uvedl na konto koncertu ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava Jan Žemla.

V obou souborech se shodují, že velikonoční on-line koncert by nemusel být jejich poslední společnou aktivitou, a ve vzduchu tak visí pokračování spolupráce.