Tvrdí to alespoň zastupitel Uherského Hradiště Stanislav Mikula (SZ), který na posledním mimořádném zastupitelstvu města vyzval radní, aby v této věci zjednali nápravu.

„Na některých propagačních materiálech města jsou vyfotografováni cyklisté, jak projíždějí městem. V těch samých místech ale nyní strážníci tyto cyklisty za jízdu v ulicích pokutují. celý článek ZDE Počty lidí na bicyklech přitom nelze přehlížet. Byl bych pro zřízení cyklotrasy, která by umožnila alespoň průjezd z jednoho městského náměstí na druhé,“ přimlouvá se Mikula, který navrhl, že by zóna pro cyklisty mohla vést například Františkánskou ulicí.

Uherskohradišťští strážníci však jeho názoru radikálně oponují. „Pokud někdo kritizuje pokutování cyklistů v pěších zónách, je to jeho právo. My však musíme dodržovat platné zákony a ty nám přikazují dohled nad bezpečným provozem v těchto částech města. Proto na našich prověrkách nebudeme nic měnit,“ vzkázal kritikům velitel Městské policie v Uherském Hradišti Jaroslav Ježo.

Představitelé města ale slíbili, že připomínky zástupce Strany zelených nesmetou ze stolu. „Jeho návrhem se budeme zabývat. Zhruba za měsíc a půl budeme mít hotový dopravní model města. Ten by měl ukázat, jaké možnosti dopravy a jaké trasy město nabízí. Na základě této studie zvážíme další možnosti,“ slíbil místostarosta Květoslav Tichavský (ODS), který má oblast dopravy ve městě na starosti.

Oslovení cyklisté dávají Stanislavu Mikulovi za pravdu.

„Automobily mají zelenou prakticky všude, kam se člověk podívá. Příkladem můžou být zásobovací vozy, kterých je plná pěší zóna. Unikátní jsou také vozy, které často zastavují až před vchodem hotelu Slunce. A to nikomu nevadí. Jakmile se tam ale objeví nějaký cyklista, může se připravit na tučnou pokutu,“ nebere si servítky dvaadvacetiletý Pavel Michálek z Jarošova.