A právě ve zmíněné hale byl start jedné z nejočekávanějších akcí letošní turistické sezony, a to 38. ročník Putování okolím Břestecké skály, jejímž pořadatelem byl sportovní fotbalový klub (SFK) Target Břestek. „Romantický výšlap po osmikilometrové a patnáctikilometrové trase krajiny v okolí Břestecké skály si dnes nenechalo ujít sedm stovek turistů a milovníků toulek zimní přírodou.

V cíli dostali pamětní list a mohli si pošmáknout na voňavých zabijačkových specialitách. Někteří se jimi posilnili ještě před výšlapem do chřibské přírody,“ svěřil se s pousmáním Petr Stýskal, jeden z hlavních pořadatelů tradiční turistické akce. Ačkoliv v osm hodin se držela rtuť teploměru na sedmém dílku pod bodem mrazu, pochodníky pak doprovázelo slunce, které kolem poledne vyhnalo teplotu na sedmý stupeň nad nulu.

„Pro turisty jsme nachystali zabijačkové dobroty z 1250 kilogramů vepřového masa. V třinácti kotlech jsme uvařili 650 litrů ovarové a gulášové polévky. Před patnáctou hodinou bylo všechno do zbla snědeno. Z roku na rok kupujeme víc masa, ale vždycky se z něj ty zabijačkové dobroty snědí,“ řekl Petr Stýskal, uvažujíce o tom, o kolik víc masa bude muset koupit přes stejnou akcí v příštím roce.

K dobré chuti i k odpočinku po Putování okolím Břestecké skály vyhrávala turistům v hale country kapela Telegraf a zvala je na XVIII. telegrafní country bál, který v sobotu 26. ledna nabyde ve velkém sále hradišťského klubu kultury plnoletosti.

Ani letos si nenechali ujít putování okolím Břestecké skály členové Klubu českých turistů (KČT) Uherské Hradiště a jeho turističtí přátelé. „Do Břestku jsme vyrazili pěšky z Velehradu v mrazivém ránu. Na kopci nad poutní obcí nás uchvátil pohled na vycházející slunce, takže jsme si pořídili pěkné snímky,“ neskrýval radost šéf hradišťského KČT František Čevela z Huštěnovic.

Jitka Slavíková z Bílovic se na startu pochodu v Břestku pochlubila tím, že z rukou předsedy KČT převzala v pátek ocenění za loni našlapaných 897 kilometrů po turistických trasách. „Z ocenění a prvenství v soutěži mám radost. Letos už jsem absolvovala výšlap na Javořinu, ze Samoty v Chřibech do Koryčan a dnes mám v nohou jednadvacet kilometrů,“ svěřila se bílovická turistka.