Pořadatelem dvaatřicátého ročníku Putování kolem Břestecké skály bude Sportovní fotbalový klub Target Břestek. Turisticko-sportovní pochod založil před dvaatřiceti lety oddíl kopané TJ Sokol Břestek z popudu Františka Patyly, který rád chodil chřibskou přírodou. Zatímco prvního ročníku pochodu se zúčastnilo 121 lidí z jedenácti obcí Uherskohradišťska, loni vyrazila na romantický výšlap do čerstvě zasněžené krajiny pod Buchlovem už tisícovka turistů.

V břestecké sportovní hale bude už od časných ranních hodin rušno jako v mraveništi. Pochodníci si mohou pošmáknout na zabijačkových pochoutkách. Na jejich přípravu tu například loni spotřebovali tunu vepřového masa.

Na populární pochod vyrazí se členy Klubu českých turistů Uherské Hradiště i jejich předseda František Čevela z Babic. „Prvním ranním autobusem přijedeme na Velehrad a odtud půjdeme po svých do Břestku. Kolem Břestecké skály nebudeme šlapat jenom pro zabijačku, ale proto, abychom udělali něco pro své zdraví," prohlásil Čevela a dodal, že zabijačkové speciality ale také rozhodně ochutná.

Na startu pochodu by měl opět stanout nejstarší z hradišťských turistů, Vojtěch Rosůlek ze Starého Města, který v polovině února oslaví devadesátiny. „Předloni jsem hned ráno vyrazil tou nejstrmější trasou na Buchlov, ale ani loni jsem na pochodu nechyběl," poznamenal hrdě Rosůlek.