Stěžovatel Ivan Knebl požádal o přerušení prošetřování. „Neznamená to ale stažení stížnosti. Obě strany se do stanoveného termínu pokusí spor vyřešit smírnou cestou. Pokud se to nepodaří, řízení bude dále pokračovat,“ upřesnila vedoucí právního oddělení městského úřadu Pavlína Pančochová. Nevraživost mezi několika majiteli kohoutů a rodinou Ivana Knebla v ulici Na Kopci způsobilo kohoutí kokrhání, které se k nelibosti stěžovatelů ozývalo často i ve tři hodiny v noci. „Kohouti kokrhají, to je přece normální. Víc k tomu nemám co říct,“ řekla sousedka rodiny Kneblovy, která se představila jako Miklasová. Její jméno, společně s se jménem dalších majitelů kohouta, Havlíčků, figurovalo na stížnosti.

O přerušení vyšetřování, které mělo určit, do jaké míry je rodina Kneblova hlukem obtěžována, ale majitelé kohoutů prozatím nic nevědí. „Pana Knebla jsem nedávno potkal, ale o přerušení řízení nic neříkal,“ sdělil Zbyněk Havlíček.

Situaci v problematické sadské čtvrti monitorovali i strážníci městské policie. „Dvakrát jsme tam provedli šetření stávající situace a zjistili, že kokrhání má na svědomí hned několik kohoutů najednou. Podle mého mínění ale majitel neporušuje chovem kohoutů žádný zákon. Odborně to ale musí posoudit právníci,“ vyjádřil se zástupce velitele Městské policie Uherské Hradiště Vlastimil Pauřík.

Oslovení obyvatelé obce věří, že spor skončí smírem. „Je jisté, že kohoutí kokrhání může obtěžovat. Nemělo by být ale důvodem vážné rozmíšky mezi sousedy,“ míní pětašedesátiletá žena ze Sadů.

Související článek:

Kohouti v Sadech kokrhají, soused šílí