Vedení tamní radnice nově představilo projekt za osmdesát milionů korun, který by spojil většinu volnočasových kroužků s místní knihovnou.

„Studie už je na světě a budeme připravovat dokumentaci pro územní rozhodnutí. Jedná se vlastně o vybudování několikapodlažní budovy, která by například měla i podzemní parkoviště,“ poodhalil detaily plánované akce starosta Starého Města Josef Bazala.

Především přemístění Střediska volného času Klubka s více než osmi set padesáti účastníky jeho kroužků je přitom na pořadu dne už delší dobu.

Předvýběrové kolo soutěže Zazpívej , slavíčku v klubu kultury v Uherském Hradišti
Přehlídka zpěváčků lidových písní Zazpívej, slavíčku v Hradišti i v Brodě

„Zázemí máme v budově bývalé školky. Bohužel jsou prostory zastaralé a už ani neodpovídají hygienickým standardům. Třeba podlahy máme vlastně škvárobeton pokrytý linem,“ přiblížila své zkušenosti se současným fungováním Klubka jeho vedoucí Monika Havlásková.

Budova školky navíc nedostačuje ani kapacitně

„Místnosti jsou nešikovně řešeny a musíme procházet první z nich, abychom se dostali do druhé. Vlastně jsme od začátku působení na jednom místě, přičemž ale máme třikrát tolik lidí, co nás navštěvují,“ vysvětlila Monika Havlásková.

Ani místní knihovnice by nepohrdli novými prostorami.

„Knihovna není až na tak špatném místě a i na její kapacitu jsme si zvykli. Samozřejmě máme trochu starší vybavení, ale největší přínos bych viděla v tom, že nová budova by soustřeďovala mnohem více dětí a rodičů na jednom místě,“ nechala se slyšet Iva Bříštělová.

Vizualizace nové budovy tak spatřila světlo světa po téměř třech letech od chvíle, kdy se začalo o využití prostoru po staré škole mluvit. Minimálně stejnou dobu však bude podle Josefa Bazaly trvat, než se začne stavět.

„Velmi pravděpodobně budeme muset počkat na nějakou dotaci. Přece jenom se jedná o osmdesát milionů korun, kvůli nimž by se jinam muselo město zadlužit,“ dodal starosta Starého Města.

Klání v pojídání řízků v Café bistru Rybníček ve Starém Městě. Radim Dvořáček z Ostravy v exhibici „sněz, co můžeš“ spořádal 3337 gramů smažených řízků.
Šampion spořádal 3,33 kg řízků za hodinu! Jako "žrout" přitom nevypadá