Se dvěmi sedmičkami kvalitního vína a dvěmi klobásami dorazilo 180 členů Klubu Štěpánů, milovníků a přátel lidové písničky (a pochopitelně i výše uvedených pochutin…).

Po klubové hymně (Pil sem včera, pijem dneska, zajtra budem…) přivítal přítomné čestný starosta roku 2017 František Holmes Ilík, primáš Burčáků, za přísného dohledu permanentního starosty Luboše Málka.

Následoval inaugurační projev kandidáta na post čestného starosty roku 2018 - navržen byl František Šulák, legenda podlužáckého folkloru, dlouholetý cimbalista Břeclavanu a dalších cimbálovek. Zvolen byl jednohlasně. Pracovní část setkání pokračovala vzpomínkou na členy zesnulé v uplynulém roce, připomenutím kulatin členů nad 60 let a přijetím nových kandidátů - číslo poslední klubové legitimace je 375.

Volnou část zahájila cimbálová muzika domácí Olšavy  s primášem Tomášem Zubrem a pak už se muzikanti, primáši i zpěváci střídali dle chuti a nálady. Nechyběli Martin Hrbáč, Petr Petrů a další osobnosti…

Hrálo a zpívalo se dlouho, prostor byl i na vzpomínky a zasvěcené hovory - o muzice, písničkách, víně, o kamarádech, kteří už třeba nejsou mezi námi. Jen na politiku se nějak nedostalo! A všichni už se těší na setkání za rok…