Jako první mezi rezidenčními zařízeními sociální péče ve Zlínském kraji začali v Kopretině se snoezelenterapií, která podporuje cílenou stimulací smyslových vjemů rozvoj komunikačních schopností a změny v chování zdravotně postižených.

„Od května letošního roku jsme v našem zařízení k hipoterapii a canisterapii připojili další z řady zooterapeutických oborů – felinoterapii. Ta je v odborné literatuře definována jako podpůrná léčba somatických, zejména však psychických poruch a zátěží lidské osobnosti formou kontaktu s kočkou,“ objasnila novou terapii vedoucí domova Soňa Vávrová.

S nabídkou využití felinoterapie v Kopretině přišla Markéta Benešová z Uherského Hradiště, která se svým jednoletým siamským kocourem Kristiánem zavítala mezi klienty domova.

„Cílem setkání s felinoterapií, kdy kočka tvoří nedílnou součást terapeutického procesu, bylo navození pocitu pohody a důvěry mezi klienty a terapeutkou a překonání počátečních bariér a obav, což se nám dokonale povedlo,“ uvedla vedoucí domova.

Hned první setkání se stříbrným kocourem přijali klienti domova velice vřele a ani po čtyřech hodinách v jeho přítomnosti se s ním nechtěli rozloučit.

„Koní v koryčanském hipocentru jsem se zprvu trochu bála, ze psů jsem měla také obavy. Ale kocourka Kristiána se snad nemůže nikdo bát. Škoda, že si ho nemůžeme nechat v našem domově natrvalo,“ svěřila se Benešová.