„Je pět hodin a zatím přišlo asi sto dvacet dětí. To jsme snad ani nečekali, ale samozřejmě jsme na ně připraveni," neskrývala potěšení Ema Johanidesová z pořádající organizace.

Na devíti stanovištích děti skládaly velké puzzle, strefovaly se míčkem na cíl, nechaly si pomalovat obličeje do podoby klaunů, skládaly slova z písmenek nebo se zábavnou formou učily třídit odpad. „Mám klauny lád," svěřil se téměř čtyřletý Martínek z Uherského Hradiště, kterého ale v tu chvíli víc zajímal párek v rohlíku, který mu z podpalubí velké dřevěné lodi podával barevný klaun.

Svůj stánek zde měla i chráněná dílna Lidumila z Uherského Hradiště. „Pro Rosničku jsme začali vyrábět propagační předměty, polštářky s klauny nebo třeba pirátské šátky," vysvětlila vedoucí dílny Marie Halamíčková.

V podvečer pak děti čekala veselá pohádka Šašek Franta a klaun Pepe aneb s úsměvem jde všechno lépe v podání herců Slováckého divadla Davida Vackeho a Davida Vaculíka.

„Tu pohádku napsal brácha David, je tvárná a interaktivní, dá se s ní jezdit po školkách i hrát na velkém jevišti," uvedl k ní Ivan Vacke, vedoucí agentury Pierrot, do které slováčtí herci také spadají.

Samozřejmostí byla také prohlídka Kovozoo, návštěva majáku nebo projížďky vláčkem Steelinka. 

KUČEROVÁ PETRA