„Letošní 17. ročník odborné soutěže v řezu révy vinné se měl původně konat 12. února v areálu vinařství Víno Blatel v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Klání pořádané Svazem vinařů, muselo být ale z důvodu špatné epidemiologické situace nakonec zrušeno,“ konstatovali první únorové pondělí v tiskové zprávě pořadatelé.

Letos tak vůbec poprvé nebudou vinaři měřit svou zručnost a um při řezání révy vinné.

„I když nás to velmi mrzí, s ohledem na prodloužení nouzového stavu a aktuální vládní opatření, jsme bohužel museli mistrovství zrušit,“ potvrdil jednatel spolupřádající společnosti BS vinařské potřeby Miloš Balga. Organizátoři přitom do poslední chvíle doufali, že se 17. ročník Memoriálu Jana Hajdy uskuteční.

Obřadní síň a Lesní hřbitov ve Zlíně
Žehů přibylo o sto procent. Zvládáme to, ujišťuje šéf Pohřebnictví Zlín

Soutěž v řezu vinné révy vznikla v roce 1993 jako neformální setkání vinařů. Postupně se ale z amatérské akce stala seriózní a vyhledávaná celostátní soutěž nejlepších řezáčů, která má dobrý zvuk jak mezi vinaři, tak i odborníky z oboru vinohradnictví. Za uplynulých šestnáct ročníků si Memoriál získal velkou oblibu a v posledních letech se jí účastnilo pravidelně kolem osmdesáti soutěžících.