„Město vyčlenilo jeden milion korun na tuto investiční akci,“ informoval ředitel Městského kulturního střediska a současně veselský zastupitel Marcel Řimák.
Ten dále doplnil, že však existuje možnost, že veselská radnice nebude muset zaplatit plnou cenu. Tamní vedení totiž zažádalo o dotaci na ministerstvu kultury. „Žádali jsme přes Státní fond na podporu české kinematografie,“ doplnil Řimák.

Pokud by ministerstvo dotaci podpořilo, Veselí by získalo padesát procent investovaných peněz zpět. Nový digital dolby stereo systém ale Veselany potěší v každém případě. „Počítáme s tím, že nový systém nainstalujeme přes prázdniny, kdy se nepromítá,“ uvedl Řimák.

Od nového zvuku si veselské kino slibuje i zvýšený zájem ze strany diváků. „Lidé, kteří chodí na české filmy, slyší, že se některé slova nebo věty ztrácejí. S každým novým technickým vybavením se očekává, že si ho lidé přijdou zkusit. Porovnat, o kolik je lepší, či horší,“ zamyslel se ředitel.

Nabídnout divákům možnost porovnat kvalitu zvuku se chystá kino Morava také speciálním promítáním, a to hudebním filmem Havana Blues. Ten budou moct zájemci zhlédnout, ještě za starého zvuku, 12. února. Srovnání poté přijde v září, kdy kino film opět uvede.

„Chceme uvést stejné dílo v nové a staré aparatuře, aby lidé viděli ten rozdíl,“ potvrdil ředitel veselského kina Miroslav Beinhauer.

Nový zvukový systém tak poprvé v letošním roce potěší také návštěvníky tradičního veselského Semináře ruského filmu, jehož šestnáctý ročník se uskuteční třináctého až patnáctého listopadu.